سیمان رنگی سیمکا

بــــنـــویـــــد

سیمان رنگی سیمکا

ملات های رنگی سیمکا

سیمان رنگی بنوید با نام تجاری سیمکا از لحاظ واکنش در مقابل آب و عوامل جوی کاملاً مشابه سایر سیمانها بوده و رفتار و واکنش یکسانی از خود نشان می دهد. سیمان رنگی سیمکا متشکل از سیمان پرتلند سفید صادراتی بنوید با رده مقاومتی 5/52CEMW به اضافه رنگدانه های (پیگمنت های) تماماً معدنی بایرفروکس آلمان که از ثبات رنگ بسیار بالایی برخوردار است، تشکیل شده است.

 

سیمان رنگی بنوید (سیمکا) به عنوان یک محصول پایه سیمانی برای تولید کلیه محصولات رنگی همچون کفپوش، موزائیک، جدول و بلوک های بتنی، سنگ مصنوعی و حتی اجرای بتن رنگی یکپارچه درجا، استفاده می شود. بدیهی است میزان استفاده از این سیمان مانند سیمانهای سفید و خاکستری بسته به طرح اختلاط هر یک از محصولات سیمانی یا بتنی، متفاوت و تابع عیار تعیین شده برای آنهاست.


البته چنانچه استفاده از سیمان رنگی سیمکا برای پوشش نما مدنظر باشد، بهتر است از محصول دیگر این شرکت با عنوان پوشش رنگی سیمکا که حاوی همه افزودنی های لازم برای استفاده در نما می باشد، استفاده گردد.

سیمان رنگی سیمکا

میزان مقاومت فشاری تعیین شده برای میانگین هشت رنگ اصلی مطابق روش های آزمون استاندارد ملی ایران برای آزمون های مختلف به شرح زیر است:

  • – مقاومت فشاری ۳ روزه: ۲۴۵ کیلوگرم بر سانتی متر
  • – مقاومت فشاری ۷ روزه: ۳۲۳ کیلوگرم بر سانتی متر مربع
  • – مقاومت فشاری ۲۸ روزه: ۴۷۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع

مدت زمان گیرش ابتدایی این محصول ۵۵ دقیقه و مدت زمان گیرش نهایی آن ۱۷۰ دقیقه است. همچنین سطح مخصوص (بلین) سیمان رنگی سیمکا معادل ۳۳۰۰ سانتی متر مربع بر گرم و درصد انبساط اتوکلاو آن معادل ۲ درصد میباشد.

 

سیمان رنگی بنوید (سیمکا) در حال حاضر در هفت رنگ اصلی شامل آبی (کد CB10)، زرد (کد CY20)، قرمز (کد CR30)، سبز (کدCG40)، قهوه ای (کد CBR50)، نارنجی (کد CO60) و مشکی (کد CK70) که هر کدام دارای سه طیف روشن، متوسط و تیره هستند، تولید و عرضه می گردد. البته امکان تولید رنگ های خارج از طیف مذکور بنا به سفارش مشتری نیز وجود دارد.

 

 

سیمان رنگی بنوید در کیسه های کاغذی سه لایه به وزن تقریبی 16 تا 20 کیلوگرم (به لحاظ متفاوت بودن وزن رنگ های مختلف) و بصورت باسکول شده عرضه می گردد. همچنین عرضه این محصول در بسته بندی های بزرگ تر بصورت جمبوبگ نیز بطور سفارشی قابل انجام است.

 

بطور کلی نحوه انباره سیمان رنگی همانند سایر سیمان ها بوده و نباید بیش از 5 کیسه آن بر روی هم چیده شود. نگهداری این سیمان حتماً باید در فضای سر پوشیده و کاملاً خشک و عاری از هر گونه رطوبت صورت گیرد. مقادیر انبار شده نیز ترجیحاً تا قبل از 4 ماه باید مصرف شود.

 

پروژه های انجام شده