ملات های سامیکس

بـــــــنـــــــویــــــد

ملات های آماده بنایی سامیکس

ملات های سامیکس

کاربرد این ملات در اندودکاری نهایی نمای خارجی ساختمان ها و نصب دوغابی انواع سرامیکها،سنگ و موزائیک در کف می باشد.همچنین از این ملات برای نصب دوغابی کاشی دیوار با ضخامت ملات حداکثر 1سانتی متر می توان استفاده نمود.مصارف عمومی بنایی و تعمیرات از دیگر موارد کاربرد این محصول است.

 

استفاده از سامیکس به عنوان بهترین جایگزین اختلاط سنتی پودر سنگ و سیمان،ضمن حذف خطای نیروی انسانی در ترکیب مواد و کاهش قابل ملاحظه پرت مصالح گران قیمت همچون سیمان ،هزینه تمام شده ملات را با کاهش پرسنل کارگری بصرفه می نماید.حمل و نقل آسان این محصول به لحاظ طراحی خاص کیسه از دیگر ویژ گیهای آن است.

 

جهت استفاده از این ملات کافی است محتویات داخل کیسه را به مرور به آب تمیز اضافه نموده و همزمان خوب مخلوط گردد.میزان آب مصرفی با توجه به محل مصرف متغیر است.بهتر است از همزن های برقی برای اختلاط کامل این محصول با آب استفاده شود.در هنگام ساخت و کاربرد ملات از تماس مستقیم پوست با ملات ساخته شده خودداری و از دستکش مناسب استفاده شود.

زمان مناسب برای استفاده از ملات ساخته شده بین ۱ تا ۲ ساعت بوده و بهترین دما هنگام اختلاط ۱۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد است.

میزان مصرف این ملات در هر میلی متر ضخامت به میزان ۱/۴ کیلوگرم در هر متر مربع است.
بهترین ضخامت مناسب اندودکاری ۲ تا ۴ میلی متر بوده و برای ضخامت های بیشتر حتماً باید در چندین نوبت پس از سفت شدن کامل ملات اندودکاری صورت پذیرد.

ملات های سامیکس